Buities valdymas

Esu šventai įsitikinusi, kad buities valdymas yra strategiškai svarbiausia kiekvienos šeimos     veikla. Darbinėje srityje kiekvienas susiduriam su daugybe įvairių įrankių, kurie palengvina užduočių organizavimą, vykdymą bei apibendrinimą. Tačiau dažnai namai tampa riedančia nuo kalno sniego gniužte, kurios krypties, sudėties ir tikslo nebekontroliuojame. Man idėja apie kažkurios gyvenimo srities savieigą ir nekontroliavimą tiesiog kelia baimę ir nesaugumą. Gal klaidingai pasirodys, jog bandau viską griežtai sukontroliuot, bet iš tiesų tiesiog nenoriu kažko praleisti pro akis, ar primiršti dėl nesibaigiančių rūpesčių. Mano tikslas yra žinoti kas svarbu mūsų šeimai, sekti buities procesus ir skirti tinkamą dėmesį tam, kas dar neatėjo, bet neabejotinai bus svarbu ateityje. Juk laiko resursai yra labai riboti ir tik tada, kai pradedi dėlioti konkrečius darbus, planuojamus įvykius ir padebesiuose sklandančias svajones į ateinančios paros 24 valandas, suvoki, kad viskam prireiktų bent jau 48. Dar „smagiau“, kai atidžiai pasinagrinėji vakarykštes 24 valandas bei visas iššvaistytas minutes. Tada ir pajunti, kad visas laikas tavo, bet su juo elgiesi tarsi turėtum neišsemiamą laiko šulinį.

Patogių programinių darbo įrankių ieškoti ėmiau prieš gerus 4-5 metus. Bet ilgai tai tebuvo naujas pomėgis, kartais išbandant vieną kitą funkciją. Pagrindinis atrankinis rodiklis buvo kaina, išbandydavau nemokamas, bandomojo laikotarpio (free trial ) ar standartinio MO paketo programas. Daugiausia naudos tada radau MO Outlook programoje, o būtent kalendoriaus ir užduočių funkcijose – priminimai, įvykių dalinimasis su kontaktais, įvairaus standarto kalendoriaus spausdinimas ir pan. Tai iš dalies atitiko paprastos formos CRM, tad galėjo būti naudojamas namų buities valdymo reikmėms. Kai kišenėje atsirado draugas išmanusis, nieko nelaukiant buvo įtrauktas į visą šį reikalą ir patogumas pasipildė tuo, kad kažką naujo suplanavus nereikėjo laukti, kol prisėdus prie PC, bus suvesti duomenys. Taigi kyla operatyvumas ir krenta klaidų/užmaršties tikimybė. Galiu pateikti pavyzdį, kad tuo metu intensyviai lankiausi pas odontologą, tad visi vizitų laikai dar būnant klinikoje jau atsirasdavo visų suinteresuotų pusių darbotvarkėse. Gal skamba labai primityviai, bet kai reikia derinti ne tik savo skirtingas veiklas, bet ir kelių skirtingų asmenų skirtingas veiklas- toks įrankis tikras išganymas. Visgi jaučiau, kad kažko trūko, nors niekaip negalėjau konkrečiai įvardinti trūkstamų funkcijų.

Tad turėdama laisvą minutę vis ieškojau to kažko. Domėjausi įvairiais projektų valdymo įrankiais, bet visi jie skirti profesionalams, atrodė gremėzdiški ir reikalaujantys didelių laiko sąnaudų jiems perprasti. Taigi ieškojau toliau. Gyvenime dažnai būna, kad kai įtemptai žiūri į tolį, po kojomis esantys daiktai tampa nematomi. Todėl taip ilgai ir nepabandžiau MO OneNote.O kai tai galiausiai įvyko- buvau nuoširdžiai sužavėta atsiskleidusiom galimybėm.    Belieka sulaukti, kol draugas išmanusis galės įsijungti ir į šį naudingą ratą ( kol kas dėl regioninių apribojimų esam prie luzerių… ). OneNote tapo mūsų namų archyvu, dienoraščiu, projektų valdymo ir pasvajojimų vieta. Jau ruošiu šio patogaus įrankio pristatymą, bent jau tos dalies, kuri aktuali mūsų buityje ir mums pasiteisino. Tad iki susiskaitymo!

3 komentarai apie “Buities valdymas

  1. Sveiki, graži idėja! Aš tai kaip tik dėl tų ribotų laiko resursų stengiuosi kontroliuoti sėdėjimą prie PC 😀 Esu išbandžiusi pora mobiliųjų priminimo programėlių, bet kol suvedi informaciją, kiek laiko praeina, o paskui dėl kažkokios priežasties pamiršti, kad tai ten yra 😀 Žodžiu, dabar apsiriboju tradicinėmis priemonėmis -sieniniu kalendoriumi su dideliais langeliais, kur tereikia įrašyti laiką ir susitikimo pavadinimą, dar praverčia panaši užrašų knygelė 😀 Gero vėjo

    • Pradžioje nėra lengva įsivažiuoti į tokią tvarką. Nes viskam reikia įdirbio. Bet po gero mėnesio viską imi daryti iš įpročio ir pradedi pastebėti vis daugiau pliusų. Panašiai kaip su akademinių darbų rašymu: pirmuosiuose kursuose gal sudėtinga suprast kodėl reikia daryti būtent taip, laikytis būtent tokios struktūros ir pan. Tačiau jau po visko supranti kaip patogu bei logiška ir džiaugiesi, kad perėjai tą kelią. Laisvė pasirinkti/nepasirinkti buities organizavimo įrankius kartais pakiša mums koją. Nes pajutus pirmąsias kliūtis ar nepatogumus, norisi viską paleisti savieigai. Bet nenoriu taip lengvai pasiduot 🙂 bandysiu bandysiu bandysiu 🙂 Ačiū už gerą vėją!

  2. „Tada ir pajunti, kad visas laikas tavo, bet su juo elgiesi tarsi turėtum neišsemiamą laiko šulinį“

    pritariu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.