Mėnulio šviesa mūsų namuose. I dalis

Jau virš pusės metų mūsų namuose buities organizavimo ir valdymo asistentu įsidarbino Microsoft Office programa OneNote. Gaila, kad jos nežinojau ir neaptikau anksčiau ( Microsoft Office pakete ji nuo 2007 ).  Dabar jau sunku būtų įsivaizduoti kasdienių ir nekasdienių reikalų tvarkymą ir planavimą be šio pagalbininko.  Neveltui sakoma, kad prie gero greit  priprantama. Ir nors matau porą erzinančių trūkumų, bet kol kas nieko geresnio ( arba nemokamo )nesu aptikusi.

Skaitykite toliau

Jis turi veikti nuolat!

Prieš gimstant šio puslapio įdėjai ir pačiam puslapiui, egzistavo norai tingiai leisti žiemos savaitgalius stebint video filmus neišlipant iš lovos. Tam reikėjo naujo TV su tinklo prieiga, nepaliaujamai veikiančio serverio ir nešiojamo kompiuterio, galinčio per nuotolį prisijungti prie serverio.

Įsigyti televizorių buvo lengviausias darbas, tiesa iš lovos teko išlipti, stacionarus kompiuteris virto serveriu, o nešiojamas kompiuteris serverio valdytoju. Visa tai atrodė taip naujoviška ir modernu. Tik sąskaitos už suvartotą elektros energiją padidėjo 30 litų.

Buvau vėl priverstas ristis iš lovos ir kažką daryti su nuolat garsiai burzgiančiu serveriu bei padidėjusiomis sąskaitomis už elektros energiją. Sprendimą pasiūlė pažįstamas…
Skaitykite toliau

Buities valdymas

Esu šventai įsitikinusi, kad buities valdymas yra strategiškai svarbiausia kiekvienos šeimos     veikla. Darbinėje srityje kiekvienas susiduriam su daugybe įvairių įrankių, kurie palengvina užduočių organizavimą, vykdymą bei apibendrinimą. Tačiau dažnai namai tampa riedančia nuo kalno sniego gniužte, kurios krypties, sudėties ir tikslo nebekontroliuojame. Man idėja apie kažkurios gyvenimo srities savieigą ir nekontroliavimą tiesiog kelia baimę ir nesaugumą. Gal klaidingai pasirodys, jog bandau viską griežtai sukontroliuot, bet iš tiesų tiesiog nenoriu kažko praleisti pro akis, ar primiršti dėl nesibaigiančių rūpesčių. Mano tikslas yra žinoti kas svarbu mūsų šeimai, sekti buities procesus ir skirti tinkamą dėmesį tam, kas dar neatėjo, bet neabejotinai bus svarbu ateityje. Juk laiko resursai yra labai riboti ir tik tada, kai pradedi dėlioti konkrečius darbus, planuojamus įvykius ir padebesiuose sklandančias svajones į ateinančios paros 24 valandas, suvoki, kad viskam prireiktų bent jau 48. Dar „smagiau“, kai atidžiai pasinagrinėji vakarykštes 24 valandas bei visas iššvaistytas minutes. Tada ir pajunti, kad visas laikas tavo, bet su juo elgiesi tarsi turėtum neišsemiamą laiko šulinį.

Skaitykite toliau