Jis turi veikti nuolat!

Prieš gimstant šio puslapio įdėjai ir pačiam puslapiui, egzistavo norai tingiai leisti žiemos savaitgalius stebint video filmus neišlipant iš lovos. Tam reikėjo naujo TV su tinklo prieiga, nepaliaujamai veikiančio serverio ir nešiojamo kompiuterio, galinčio per nuotolį prisijungti prie serverio.

Įsigyti televizorių buvo lengviausias darbas, tiesa iš lovos teko išlipti, stacionarus kompiuteris virto serveriu, o nešiojamas kompiuteris serverio valdytoju. Visa tai atrodė taip naujoviška ir modernu. Tik sąskaitos už suvartotą elektros energiją padidėjo 30 litų.

Buvau vėl priverstas ristis iš lovos ir kažką daryti su nuolat garsiai burzgiančiu serveriu bei padidėjusiomis sąskaitomis už elektros energiją. Sprendimą pasiūlė pažįstamas…

Noriu supažindinti jus su maža dūzgiančia dėžute, nuo kurios darbo priklauso dalis pramogų, ūkio ir šio projekto gyvavimas. Oficialus pavadinimas NAS TS-212, pagamintas QNAP kompanijos. Ši maža dėžutė viduje turi sudėtingus vidurius ir talpų „skrandį“ (HDD):

Procesorius: Marvell 6281 1.2GHz
Operatyvioji atmintis: 256MB DDRII RAM
Sparčioji atmintis: 16MB
Kietasis diskas: 2 x 3.5″ SATA po 1 TG
Tinklo prievadas: 1 x Gigabit RJ-45
USB prievadai: 3 x USB 2.0
Matmenys:165.5(H) x 85(P) x 218.4(G) mm
Energijos sąnaudos (W):Budėjimo rėžime – 6W, Darbiniame rėžime – 13W.

Įrenginys parduodamas Lietuvoje, būtent šio modelio kaina man atsėjo 680 Lt, plius reikėjo įsigyti „skrandį“ (HDD). Pirkau 2 x 2 TB (kainų nepamenu). Ir jungiau juos RAID 1 sistema vienas diskas veidrodinis atspindys kito. Taip dariau dėl to, kad užtikrinti duomenų saugumą, gedimo atveju.

Šis įrenginys atlieka namų serverio vaidmenį: palaiko WEB, PHP, MySQL, FTP, atlieka Torrent eMule atsiuntimo ir dalinimosi funkcijas, suteikia galimybę žiūrėti atsiųstus filmus per TV (TV turi turėti tinklo prieigą). Galima atlikti vaizdo ir garso failų transliaciją internetu. Galima prisijungti prie šio įrenginio iš išorės. Ir visai tai valdoma labai lengvai.

Kad prisijaukinti ir susidraugauti su šia dėžute didelio, specialaus pasirengimo nereikia. Grafinė vartotojo sąsaja suprantama ir aiški. Tiesa vartotojams, kurie priskiriami kategorijai: „Žinau kaip įjungti / išjungti visą kitą veikia savaime“ gali pasirodyti sudėtinga. Sudėtingiausia prisijaukinimo dalis – maršrutizatoriaus konfiguravimas (maršrutizatorius „router“ įrenginys, atsakingas už vidinio tinklo tvarkymą, labai dažnai jį suteikia interneto tiekėjas). Aš pats įsigijau naują maršrutizatorių, bet daugelio atveju tai nėra būtina.

2 komentarai apie “Jis turi veikti nuolat!

  1. Jei nesuklydau suprasdamas klausimą. Tai čia ne DVD, Blue Ray ir t.t. grotuvas. Jis apdoroja įprastus failus išskyrus MKV.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.